• דובר משרד החוץ הצרפתי ענה על השאלה הבאה בתדרוך העיתונות היומי

  21 בנובמבר 2016

  דובר משרד החוץ הצרפתי ענה על השאלה הבאה בתדרוך העיתונות היומי

  העיתון הישראלי, ידיעות אחרונות (הטעות במקור), דיווח ביום ראשון ה-20 בנובמבר על ידיעה האומרת שצרפת תוותר על ארגון הוועידה לשלום במזרח התיכון לפני סוף השנה, ושהיא נכונה להודות בכישלון "היוזמה הצרפתית". אתה מאשר או מכחיש את הידיעה הזאת?
  תשובת הדובר: ז’אן מארק ארו, בעת ביקורו בדוחה ב-20 בנובמבר, חזר על מחויבותה של צרפת להמשיך ביוזמה זאת על מנת לאשר שוב את הדבקות הקולקטיבית בפתרון שתי המדינות.
  אנחנו עובדים למען מטרה זאת בצמוד לשותפינו ובקשר עם שני (...)

  Actualités

  • חידוש בניית גדר הביטחון בעמק כרמיזן

   13 באפריל 2016

   חידוש בניית גדר הביטחון בעמק כרמיזן

   צרפת מודאגת מחידוש עבודות הבנייה של גדר ההפרדה בעמק כרמיזן (הגדה המערבית) על ידי הרשויות הישראליות, שיפגעו בעשרות משפחות פלסטיניות בבית ג’אלה.

   [לקרוא]
  • מפגש עם הסופר אהרן אפלפלד

   2 בנובמבר 2015

   מפגש עם הסופר אהרן אפלפלד

   ביום שלישי 20 באוקטובר, במדיטק של המכון הצרפתי בירושלים ע"ש רומן גארי, נערך מפגש דו-לשוני בין אהרן אפלפלד, זוכה פרס מדיסיס לסופר זר בשנת 2004 על ספרו "סיפור חיים" (ראה אור בצרפתית בהוצאת אוליבייה), לבין ואלרי זנטי בנושא הספר "עד חוד הצער", ספרו האחרון של (...)

   [לקרוא]
  • ציון יום השואה הבינלאומי בתיכון הצרפתי בירושלים

   13 בפברואר 2014

   ציון יום השואה הבינלאומי בתיכון הצרפתי בירושלים

   הסנטור ז’אן-איב לקונט, חבר הפרלמנט הצרפתי בקרב אזרחי צרפת המתגוררים בחו"ל ז’אקו גרינוולד והקונסול הכללי של צרפת השתתפו יחד עם תלמידי התיכון הצרפתי בירושלים בפעילות מיוחדת לציון יום השואה הבינלאומי ומניעת פשעים נגד (...)

   [לקרוא]